O činnosti našeho spolku :)

19.02.2015 13:39

Je skutečností, že být členem Českého Červeného kříže nikdy nebylo, není a jistě ani nebude o zbohatnutí z peněz plynoucích z tohoto členství. Naopak plnit poctivě poslání každého „červenokřížáka“ je především o úctě k člověku, k životu a o velkém a dobrém srdci v každém takovém jedinci, který chce především pomáhat druhým, chránit život a zdraví a nečekat za to vlastně nic jiného, než dobrý pocit z radosti a úsměvu člověka a možná z jeho vděčnosti, že mu byla právě členem Červeného kříže dána zkušenost, rada a snad i nová šance pro život. Jistě i právě proto členové Oblastního spolku Českého Červeného kříže (OS ČČK) s nadějí očekávají, že v jejich hodnotné činnosti budou nacházet pochopení a vstřícnost.

AVŠAK…

Podle posledních informací se regionální kolo Hlídek mladých zdravotníků (HMZ) v Sokolově konat nebude. Jediným důvodem je, že oblastní spolek v Chebu, k němuž Sokolovsko patří, jako odpovědný organizátor soutěže v oblasti, nedostal potřebný přislíbený grant, neboť Město Sokolov ho neschválilo.

 

S napětím nyní OS ČČK Cheb očekává, zda od pražské centrály ČČK obdrží dotaci na nadcházející  kola soutěží Hlídek mladých zdravotníků (HMZ)  v roce 2013, které by snad měly přijít, zatím však nepřichází, přestože to bylo ústně Prahou přislíbeno. A první kolo okresní soutěže v Chebu začíná již tento měsíc (duben) za pár dní.

Není zcela bez problémů ani připravovaný průběh okresního kola HMZ v Sokolově, protože ani na tuto soutěž hlavní organizátor (OS ČČK Cheb) žádný grant nedostal. Také nebyl Městem Sokolov schválen. Proto se řeší varianta, že přihlášené hlídky ze Sokolovska zařadíme k soutěžícím v Chebu, aby mohly dětské hlídky soutěžit. Výkonná rada OS ČČK Cheb naopak oceňuje pozitivní přístup Města Cheb k potřebám chebského Červeného kříže, jemuž už grant předalo.

V tuto dobu probíhá hledání náhradních prostorů pro konání regionálního kola (kraj Karlovy Vary a Plzeň). Na základě vstřícných jednání předsedkyně VR OS ČČK paní Yvonny Veselé s vedením 6. Základní školy v Chebu se  bude soutěž pravděpodobně konat zde. Probíhá již dojednání podrobností.

Je nyní před členy chebského spolku ČČK sehnat sponzory a dárce na tuto soutěž.
Všem, kteří nám již v minulosti pomohli, za jejich sponzorství a dary

členové OS ČČK Cheb

D Ě K U J Í

a vyjadřují naději, že jejich záslužná a vstřícná sponzorská činnost na podporu neziskové humanitní činnosti Oblastního spolku ČČK bude následována i dalšími subjekty.

č.ú. 4002704-464/0600